ASE Express Türkiye

Ase Express Türkiye

İŞ ANALİZİ

Dünyanın 230+ ülkesine kapıdan kapıya taşımacılık hizmeti veren ASE Express Türkiye için öncelikli hedefimiz sosyal medya hesaplarını güncel tutmanın yanı sıra hizmet kalemlerini ön plana çıkarmaktı. Bunu yaparken de, sosyal medya mecralarının bize sağlamış olduğu tüm teknolojik imkanları kullandık. 3D post, 360 statik görsel, video ve anketlerle mümkün olan en yaratıcı içerikleri meydana çıkardık. Takipçilerimize firmanın uluslararası kargo sürecinde hızlı ve ekonomik oluşu gibi özelliklerinden bahsederken aynı zamanda şubeler ve hizmet götürülen yerler ile ilgili de bilgiler vererek potansiyel müşterileri harekete geçirmek istedik. Özel günleri ve değerlerimizi korumayı da ihmal etmedik.

VAKA SÜRESİ

28 Ekim 2016 – 9 Ağustos 2019

MARKA

ASE Asya Afrika Hızlı Kargo ve Dağıtım A.Ş.

HEDEF / AMAÇ

Çevrimiçi Mesaj Sayısını Arttırmak ve Sosyal Medya Hesaplarını Güncel Tutmak

ASE müşterilerinin uluslararası kargo ve gönderi taşımacılığında çevrimiçi destek alabilmeleri için her bir gönderide doğrudan internet sitesine yönlendirme yapıldı. Firmanın hangi bölgelerde güçlü olduğunu ve hangi bölgelere hizmet götürdüğünü gösterebilmek için ilgili bölgelerde ilgili bilgi ve detay veren statik görsel / masaüstü video / carousel ve katılım anketi çalışmaları gerçekleştirildi. Dikkat çekici ve yaratıcı içerikler, açıklayıcı metinlerle desteklenerek hedef kitlenin merakta kalması amaçlandı. Özel günlerde birleştirici kutlamalar atlanmadı. Ürün ve hizmetlerle ilgili hiç mesaj almayan sosyal medya sayfaları takipçiler tarafından kullanılmaya başlandı.

BAŞARI

Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçılarından birisi olan ASE, hizmet bilgileri ve güncel kalma konusunda, sosyal medya etkileşim reklamlarıyla sosyal medya hesaplarındaki hareketliliği önemli ölçüde arttırdı. Facebook, Instagram ve Twitter ağırlıklı yaklaşık 40 aylık hizmetimizde ortalama 680.000 gönderi gösterimi, 40.000 gönderi etkileşimi sağladık.

ÇÖZÜM

Özellikle de daha önce uluslararası kargo ve ihracat işi yapmamış olan takipçilerimize uluslararası kargo ve posta gönderiminin aslında zor olmadığı, fiyatlandırma ve sürecin ASE danışmanlığı ile ne kadar kolaylaşabileceğine değinen mesajlar verdik. Videolar, 3D ve 360 gönderilerle dinamik sayfalar oluşturduk. sosyal medya mecralarımızda özellikle de “Hızlı Teslim Ağı”, “Zor coğrafyalar”,”Instagram’dan Satış”  ve “Kobilerin Destekçisi” mesajlarını vermeye çalıştık.

» Hedef kitlenin yer aldığı ve takip ettiği mecralar araştırıldı.
» Hedef kitlenin kimler olduğu ve bu kişilerin psikolojik yapısı incelendi.
» Marka kimliğine aykırı olmayacak şekilde, sosyal medya dili ve görsel çizgisi belirlendi.
» Gönderilerde hangi konuların yer alacağı belirlendi.
» Marka takipçilerinin en aktif olduğu gün ve saatler belirlendi.
» Gönderi yayınlama çizelgesi oluşturuldu ve yayına başlandı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

58 yıl önce bugün Yuri Gagarin uzaya çıkan ilk insan olmuştu. #YurisDay

ASE Express Türkiye (@aseexpresstr)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bölüm sonu canavarınızı hiç görmeyeceğiniz mutlu bir hafta sonu dileriz. 🙂 #MarioDay #Pazar #BirFotoğrafPaylaş

ASE Express Türkiye (@aseexpresstr)’in paylaştığı bir gönderi ()

İncelediğiniz İçin Teşekkürler