Hastane Derindere

Hastane Derindere

İŞ ANALİZİ

Bölgesinin en büyük, en donanımlı özel sağlık kuruluşlarından birisi olan, hasta odaklı hizmet anlayışı ve multidisipliner tedavi yaklaşımıyla 2015 yılında hizmet vermeye başlayan Hastane Derindere için yaklaşık 5,5 aylık süreçte öncelikli hedefimiz sosyal medya hesaplarını güncel tutmanın yanı sıra hizmet kalemlerini ön plana çıkarmaktı. Buna bağlı olarak, sosyal mecralarımız için sade ve temiz tasarımlarla, takipçilerimize mesajı direkt verebileceğimiz içerikler çıkardık. Takipçilerimize, hastanemizi diğer hastanelerden ayıran hizmet kalemler ve faydalı bilgiler gibi içeriklerden bahsederken aynı zamanda planlanan etkinliklerle ilgili bilgiler vererek potansiyel takipçileri harekete geçirmek istedik. Özel günleri ve değerlerimizi korumayı da ihmal etmedik.

VAKA SÜRESİ

3 Aralık 2016 – 16 Mayıs 2017

HEDEF / AMAÇ

Sosyal Medya Hesaplarını Güncel Tutmak ve Mesajımızı Direkt Vermek

Hastane Derindere’yi diğer hastanelerden ayıran hizmet kalemlerini ön plana çıkarmak, takipçilere marka hesaplarının da takip edilebileceğini ispatlamak, markamızın etkinliklerden interaktif içerikler yayınlayabileceğini göstermek ve potansiyel takipçi kazanımı için hastanemizde hizmet vermeye başlayan doktorlarımızla ilgili duyuruları net bir şekilde iletmek ilk amaçlarımız arasındaydı.  Bu doğrultuda hedefimiz ise, mevcut takipçilerimizin gönderilerle olan etkileşimini arttırmak ve bizi uzaktan izlemekle yetinen potansiyel takipçilerimizi de sosyal mecralarımıza davet etmek ve duygusal bağ oluşturabileceğimiz takipçi kitlesi yaratmaktı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Hastane Derindere (@hastanederindere)’in paylaştığı bir gönderi ()

ÇÖZÜM & BAŞARI

Bölgesinin en donanımlı sağlık kuruluşlarından birisi olan Hastane Derindere için 5,5 aylık kısa bir zamanda çok iyi geri dönüşler aldık. Görsel iletişim kimliğimiz daha dikkat çekici ve net bir hal aldı. Toplumsal olaylara daha fazla ilgi gösterdiğimiz ve insanların duygularına ortak olduğumuz içeriklerin sayısını arttırdığımızdan ötürü, takipçilerimizle duygusal bağımızı arttırmış olduk ve bu da etkileşim oranına yansıdı. Kendini başka sağlık kuruluşlarında ispatlamış olan doktorların, hastanemizdeki yeni görevlerini duyurarak, doktorlarımıza bağlı danışanların hastanemizle irtibat kurmasını sağladık. Marka hesaplarının her zaman sıkıcı olmadığını ve bu hesapların da kişiler tarafından sürekli takip edilebileceğini, verdiğimiz önemli sağlık bilgileriyle ispatladık. Facebook, Instagram ve Twitter ağırlıklı yaklaşık 121 sosyal medya içeriğinde, bir önceki dönem aralığına göre etkileşimlerimizi %30 arttırdık.

» Hedef kitlenin yer aldığı ve takip ettiği mecralar araştırıldı.
» Hedef kitlenin kimler olduğu ve bu kişilerin psikolojik yapısı incelendi.
» Marka kimliğine aykırı olmayacak şekilde, sosyal medya dili ve görsel çizgisi belirlendi.
» Gönderilerde hangi konuların yer alacağı belirlendi.
» Marka takipçilerinin en aktif olduğu gün ve saatler belirlendi.
» Gönderi yayınlama çizelgesi oluşturuldu ve yayına başlandı.

İncelediğiniz İçin Teşekkürler